Uroda Paulina Stefańczuk 02.12.2010

Młode aktorki wybierają krótkie cięcie

Młode aktorki wybierają krótkie cięcie

Fryzura zwana "pixie crop" stała się popularna już w 2007 roku, kiedy pokazały się w niej m.in. Natalie Portman i Michelle Williams. Krótkie cięcie ma szansę znowu wspiąć się na szczyty popularności. A wszystko to dzięki Emmie Watson.

Pierwsza rozpopularyzowała tę fryzurę Mia Farrow, która dzięki niej stała sie ikoną stylu lat 60-tych. Za aktorką podążyła także Twiggy. Krótkie włoski przegrały w następnych dekadach z kasakadami loków i fal a'la Farah Fawcett z Aniołków Charliego czy długimi gładkimi włosami na Kate Moss i Cindy Crawford. Pierwsza dekada XXI wieku okazała się być reinwencją pixie cropa. Młode aktorki i  modelki zaczęły wybierać krótkie cięcia, a za nimi podążyły ich fanki.

Ostatni szał na pixie cropa możemy obserwować od momentu zmiany wizerunku Emmy Watson, która prezentuje się dumnie na okładkach wielu magazynów, w tym Vogue'a. Inną znaną aktorką propagującą wygodę i minimalizm jest Carey Mulligan. Obie dziewczyny świetnie wyglądają w krótkiej fryzurze, która nie odbiera im ani cienia kobiecości.

Można spokojnie uznać, że 2011 rok będzie należał do pixie cropa. Czy znajdziecie się wśród dziewczyn, które "sięgną" po nożyczki?

Enma Watson:

Carey Mulligan:

Britt Marren:

Mia Farrow:

Paulina Stefańczuk

Powrót na stronę główną! »

Zaloguj się, by komentować pod unikalnym pseudonimem

Komentarze (44)

 • Gość napisał/a:kolec napisał/a:ten typ fryzury noszą tylko lesbijki jestem fryzjerem i tylko lesby zamawiają takie cięcia ta fryzura to znak rozpoznawczy cór safony
  a takie głupi post może napisac tylko wór pierdzielony :)))

  racja jakiś debil to napisal ! ;d
  ja mam podobna fryzurke, a zapewniam ze lasba nie jestem ;p

  Gość Gość 25.01.2011, 22:26
 • Mmmoja fryzura ;D Super ciecie idealne na upały no i z rana - gdy idzie sie do szkoly lub pracy ;) Mam ją juz od roku :)

  Holl Holl 05.04.2011, 18:45
 • Mmmoja fryzura ;D Super ciecie idealne na upały no i z rana - gdy idzie sie do szkoly lub pracy ;) Mam ją juz od roku :)

  Gość Gość 05.04.2011, 18:45
 • - Kinga oniemiałam z wrażenia. Filmowe kadry z odhdecem, soczyste kolory (niektf3re klatki aż miałoby się ochotę zjeść:)) piękne BW, no i TY! Widzę w Twoich reportażach coraz więcej Ciebie Twojej tajemniczości, niebanalności i wrażliwości choć tej ostatniej nigdy Ci nie brakowało:)Idę obejrzeć jeszcze raz, i jeszcze, i wciąż od nowa

  - Kinga oniemiałam z wrażenia. F - Kinga
  oniemiała
  m z
  wrażenia.
  F
  20.07.2012, 05:32